האם אתם יזמים חברתיים?

האם אתם יזמים חברתיים?

האם אתם יזמים חברתיים?

פעמים רבות שואלים אותי מה היא מנהיגות בעיני?

ובכן מנהיגות מתבטאת קודם כל במעשים ולא במילים. ואכן יזמים הם אנשים העושים מעשים, מקימים ומובילים פרויקטים, ארגונים ותאגידים, ולעיתים רחוקות זוכים להוביל תנועות ושינויים רחבים.

האם אתם פעילים בועד מנהל של ארגון ארגון חברתי, בקרב ארגוני הסטודנטים, או אפילו בועד הורים? האם פתחתם קבוצת פייסבוק לשינוי חברתי? האם מדגדג לכם באצבעות לעשות שינוי בנושא חברתי? אלה הם סימנים שהחידק החברתי פגע גם בכם, מזל טוב – אתם חברתיים….

ואם החידק החברתי פגע בכם ואתם גם יזמים המחפשים דרכים חדשניות לשפר את העולם או את הקהילה שלכם, ולהפוך אותה למקום טוב יותר, זה אומר שאתם גם וגם, גם יזמים וגם חברתיים. לתפיסתי אתם מנהיגים חברתיים. כי  יזמות היא ביטוי חד משמעי למנהיגות! 

אני מאמינה בבני אדם, וביכולתם לברוא עולם טוב יותר, ביחד. זו הסיבה שאני ממוקדת תמיד באנשים, ובייחוד במשוגעים, במעולים, במצטיינים. יזמים חברתיים מצויים בכל מקום, סובלים מאי שקט וחוסר מנוח ומחפשים לעשות טוב.

בחנו את עצמכם – האם אתם יזמים חברתיים?

1. האם אכפת לכם ממה שקורה בישוב שלכם / בארץ / בעולם?

2. האם הקמתם פעם עסק / ארגון חברתי?

3. האם הובלתם שינוי מערכתי בעבודה / בקהילה שלכם?

4. האם אתם כל הזמן מחפשים לחדש / לשנות / לשפר?

5. האם הראש שלכם קודח מרעיונות, והם מעירים אתכם לפעמים בלילה?

אם עניתם לפחות על 3 בכן גדול – נראה שאתם יזמים חברתיים. ראשית פעמים רבות יזמים שמים את המיזם לפני עצמם, לוט עשרה כללים פשוטים על איך חיים נכון.

במקביל ליוזמה שלכם אתם ודאי לומדים על יוזמות נוספות בשדה ובוחנים עבודה בשיתופי פעולה. ובשלב זה שווה ללמוד לא רק על מיזמים באזור שלכם אלא בכלל על יזמים חברתיים ראו במחקר של נובה, באתר של אשוקה, ובמאמר באתר של טופז, ועזרה אתם יכולים לקבל גם בהאב.

שלכם ובשבילכם

ד”ר מיכל חמו לוטם

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*